21 gün Şekersiz Hayat!

21 GÜNÜNÜZÜ ŞEKERSİZ GEÇİRMEYİ DENEYİMLEYİN!

Zayıflamak, sağlıklı olmak, diyabet 2,kalp damar hastası ,obezite, kronik hastalıklarla uğraşıyorsanız ,doktor kontrolünde iseniz faydasanızı göreceksiniz üstelik cildiniz güzelleşecek ve parlayacak ,daha enerjik ve genç hissedeceksiniz…

21 gün Şekeri Hayatımızdan ,beslenmemizden çıkarıyoruz. Ve kendinizde fiziksel ve zihinsel farkı ve değişimi deneyimleme fırsatını yakalıyoruz! Fakat sorun olan şey şu ki, aslında bilmediğiniz her şeyde şeker var! Her şeyi söylediğimde gerçekten hemen hemen her şeyi kastediyorum. Bildiğiniz beyaz şekerin dışında ,elbette çikolata, şeker, dondurma, alkolsüz içecekler, alkollü içecekler,spor içecekleri şeker barındırıyor … Granola barlarında, meyve yoğurtunda, ketçapta, tatlı ekşi soda, makarna sosunda, mangal sosunda da gizli şeker var …
O nedenle ilk iş aldığımız herşeyin etiketini okumayı alışkanlık haline getiriyoruz.

Kendinize meydan okuyun ve hadi deneyin!

Pek çok gıdaya şeker eklenir, ancak ağırlıklı olarak işlenmiş ,paketlenmiş yiyeceklerde şeker vardır.

Paketleme miktarı azaldıkça ve son kullanma süresi ne kadar kısa olursa içerisine şeker miktarı az eklenir. Satın almak üzere olduğunuz gıdanın etiketini okuyun ,eklenmiş şeker olup olmadığını öğrenmek için içerikler listesini kontrol edin. Dikkatli olun eklenen şeker her zaman şeker olarak listelenmez, birçok farklı isimde gelir. 

Taze sebze vs alıp evde pişirirken kendinizi oldukça güvende hissedebilirsiniz. Atıştırmalık için sağlıklı bir şeyler arıyorsanız, doğal fındık ,fıstık,ceviz,badem yemeyi deneyin. Hem Doyurucu hemde iyi yağ içeriyorlar. Tabii abartmayın. Günde yarım avuç ile sınırlı tutun. Hazır Şekerli meyve yoğurtlarınızı almak yerine, basitçe yoğurdunuzu kendiniz yapın ve yiyin.Meyveli arzu ediyorsanız kendiniz biraz taze meyve ilave edin. Bu şekilde şekerli yoğurt yerine meyve aromalı meyve yoğurtuna sahip olursunuz.

Hile ye yer yok!

Şekeri tatlandırıcılarla değiştirmek yok. Tatlandırıcıların aslında sizi şişmanlattığını gösteren araştırmalar var. Bağırsak bakterilerinin sindirim sistemimizde önemli bir rol oynadığı bilinmektedir.. Araştırmacılar, tatlandırıcıların bağırsaktaki bakteri florasını etkileyebileceğini ancak kilo kaybı lehine olmadığını düşünüyorlar … 21 günde Şekerin vücudumuza olan zararlarını,bağımlılığını ve bilmediğimiz nelerde şeker var hepsini öğreniyoruz.
Beslenmenizden şekeri ortadan kaldırmak zor olur mu?

21 gün şekersiz Hayata hazır mısınız?O zaman hemen başlayalım…30 E

Başvuru Formu