Sağlık Koç’u olun!

Sağlık ,sıhhat ve mutluluk için başkalarına yardım etmeyi seviyor musunuz?

Lütfen gözlerinizi kapatın ve Hayal edin ,kafanızda resimleyin… Müşterileriniz var onlarla birlikte beslenme ve yaşam tarzı değişiklikleri yaparak kendilerini en iyi şekilde hissetmelerine yardımcı olmak için destekleyici bir sağlık rehberliği yapıyorsunuz.
Bir diyet veya egzersiz yapma yöntemlerini reçetelemek yerine müşterilerinize bir terzi gibi ihtiyaçlarına göre kişiselleştirilmiş tavsiye ve sağlıklı bir yaşam programı yapıyorsunuz. Yaptığınızın sonucunda ise sağlıklı ve mutlu insanlar görüyorsunuz. Kulağa çok hoş geldi,değil mi? Ne duruyorsunuz eğer istediğiniz ve hayal ettiğiniz bir meslek ise  hemen eğitime şimdi başlayabilirsiniz…İlişkiler,egzersiz,kariyer ve maneviyat ,yediğiniz yiyecek kadar sağlığınız için önemlidir. Koçlar  olarak bunu anlıyor ve kişiyi desteklemek için bütüncül bir yaklaşım benimsiyoruz.
Yaşamımda her daim sağlıkla ilgili şeylere merak saldım ve ilgilendim. Hollanda da çocukluğum geçti ve asla çok ciddi bir şey olmadıkça aile doktorumuz bize ilaç vermezdi. Dolayısıyla ,neredeyse hiç ilaç kullanmadan büyüdük diyebilirim. Türkiye’ye döndüğümüzde ise şok oldum .Çünkü herkes şeker gibi ilaç kullanıyordu . Ufacık ağrılara tahammül edemiyorlar,vücudun kendisini iyileştirmesine izin vermeden hemen ağrı kesicileri ,grip ilaçlarını alıp sorgusuzca içiyorlardı. Ben ise o zamanlardan beri alışkanlığım sebebiyle de, hep vücudumun kendisini iyileştirmesine fırsat vererek mümkün olduğunca doğal bir şekilde ,çaylarla ,karışımlarla iyileşmeye çalıştıyordum ,bunun sonucunu gören ailemde bana  ailenin iyileştiricisi ünvanı nı layık gördüler tabii arada takılmalar,gülmeler de olmazsa olmazları… Yiyeceklerin gücünü görerek kendi sağlığımda beslenmemi önemsedim ve çarpıcı bir şekilde gelişme gösterdim .
Senelerdir üst düzey yöneticilik yaptım ama artık stresin dibe vurduğu anda sağlığımı kaybetme noktasına geldiğimde;
Kendime ,Tüm dünyayı daha sağlıklı ve yaşanacak hale getirmeyi ,doğayı korumak ve çocuklarımızı bilinçlendirmeye yardımcı olmak için söz verdim.
O anda karşıma Bütünleyici Beslenme Enstitüsü (IIN) çıktı ve ilgimi çekti . Sürekli öğrenmeye aç biri olarak araştırdım ve inanılmaz etkilendim,ilginç bir fısat yakalamıştım ve hemen katıldım. Katılmam ile birlikte gerçekten Dünya da kendi alanında isim yapmış bir çok kişiden önemli bilgiler öğrendim… Öğrenirken inanılmaz mutlu oldum,keyif aldım. Öncelikle bu eğitimin kendinize ,ailenize ve çevrenize katkısı olduğunu söylemeliyim. Sonrasında  da herkes faydalansın istiyorsunuz.
Beslenmeye karşı bir tutkunuz varsa, bütünsel sağlıklı yaşamı öğrenmek istiyorsanız  benimle irtibata geçmeye çekinmeyin. Sorularınızı yanıtlamaktan ve size göre uygun olup olmadığına karar vermenize yardımcı olmaktan mutluluk duyarım.
Okulun Yetkili Elçisi olarak, tutkunuzu başarılı olarak hayata geçirmenize  yardımcı olmak için kayıt yaptırırken önemli bir indirim oranı sağlamak için kaydolurken SİBEL DARCAN ELÇİN  tarafından yönlendirildiğinizi ,referans olarak beni belirtmeye unutmayın!
Size,1 yıl boyunca 4 kez 30 dakikalık rehberlik hizmeti vereceğim. Eğitiminizle ilgili İstediğiniz soruları ,eğitim esnasında merak ettiklerinizi ,başarılı olmanız için deneyimlerimi kullanarak size rehberlik edeceğim.
Dünya’nın   ,daha fazla Sağlık Koç’una ihtiyacı var  !
Bütünsel Beslenme Enstitüsünün (IIN) misyonu,sağlık ve mutluluğun hayatımızdaki iyileştirmedeki rolünün ne kadar önemli olduğunu göstermek ve bu süreç boyunca dünya da dalga etkisi yaratmaktır.
Sağlık Koç’u Eğitim programı ,sağlık ve sağlık konularında tutkulu insanlar için özel olarak tasarlanmış bir yıllık bir çevrimiçi kurstur. Kendi kişisel sağlığınız için beslenme hakkında bilgi edinmek veya anlamlı bir kariyer başlatmak isteyenlere kişisel ve mesleki hedeflerinize ulaşma imkanı verecektir.

The Institute for Integrative Nutrition®

THE WORLD’S LEADING NUTRITION SCHOOL

Deepak Chopra

Zihin-beden tıbbi alanında dünya lideri .Bütüncül bir şifacı ve 50’den fazla kitabı 35 den fazla dile çevrildi. American College of Physicians’ın bir üyesidir ve Time Magazinin seçtiği yüzyılın en iyi 100 kahramanlarından biridir.

Andrew Weil,MD

Arizona Üniversitesi İntegratif Tıp Müdürü. Kitapları en çok satan yazarlar arasında. Weil tıbbi şifalı bitkiler,zihin-beden etkileşimleri ve şifa sistemleri hakkında dünyaca ünlü Harvard Tıp fakültesi mezunu ve dünyaca ünlü bir uzman. Ayrıca, Arizona Üniversitesi’nde Integratif Tıp programına başladı.

Walter Willett

Harvard Halk Sağlığı Okulu Beslenme Başkanı  Harvard Üniversitesi Halk sağlığı okulu Beslenme Departmanı Başkanı ve Harvard Tıp Okulu Sağlıklı Beslenme Rehberini yazdı.

Sağlık ,sıhhat ve mutluluk için başkalarına yardım etmeyi seviyor musunuz?

OKUL VE PROGRAMI HAKKINDA:

Bu programı her yerde dinleyebilir ve çalışabilirsiniz. IIN müfredatına Uygulama üzerinden 24 saat erişilebilir. Bütünleştirici Beslenme Sağlığı Koçu Eğitim Programı, müşterilerle birebir birlikte çalışmayı ve kurumlar, kaplıcalar, sağlık kulübleri, doktor ofisleri, okullar ve daha birçok ortamda grup programları ve çalışmayı ve hazırlamayı öğretir. İntegratif Beslenme, geleneksel bir beslenme programında daima bulunmayacağınız modern sağlık konularıyla birlikte son teknoloji ve bütüncül beslenme kavramlarını kapsar. İşte çalışacağınız konuların bir kısmı:

BESİN KAVRAMLARI

BESİN BİLİMİ Otoimmün bozukluklar Kan şekeri ve glikoz Sindirim sistemi Toksinler Tiroid sağlığı Diyet üzerinde genetik etki Metabolizma
Bio-bireysellik
Beslenme Teorileri
Birincil Öncelikli Yiyecekler
Aşermeyi önlemek
Bağırsakların Çalışması
Gıda Enerjisi
Gıda / Duygu durum Bağlantısı

BESİN BİLİMİ

Otoimmün bozukluklar
Kan şekeri ve glikoz
Sindirim sistemi
Toksinler
Tiroid sağlığı
Diyet üzerinde genetik etki
Metabolizma

SAĞLIK KOÇU OLARAK ÇALIŞMAK

Sağlık Koçu olarak çalışmak size maddi manevi kazanç verecektir.Başkalarının sağlık,refah,mutluluğunu görmek için çalışmak maddi manevi karşılığını aldığınız bir mesleğiniz olması kendiniz içinde çok güzel bir kazanım.
Sağlık Koçları esnek çalışma saatleri olan veya
Sağlık alanındaki doktorlar ve hemşirelerin yanı sıra spor salonlarında, kaplıcalarda ve sağlıklı yaşam merkezlerinde özel uygulamalarda da çalışma imkanını olan bir girişimci olabileceğiniz bir imkandır.

Sağlık, refah ve başkalarına yardım etme tutkunuzdan bir kariyer yaratın.