Tanışalım

Sağlık ve Mutluluk dolu dünyama Hoşgeldiniz!

Misyonum, size sağlıklı ,mutlu,eğlenceli ve sıcacık bir ortamda hissettirerek ,hedefinize ulaşmanıza yardımcı olmak.

İyi yemeğin sırrı basit ve lezzetli olmasıdır. Lezzeti ise, yemeği yaparken içine kattığınız sevgiden gelmektedir. Gıda şaşırtıcıdır: Nasıl görüneceğimiz değil,nasıl hissettiğimiz ve ne düşündüğümüzü de bize gösterir. Felsefem ve isteğim bu konuda eğitim vererek ,sağlıklı yiyeceklerin nasıl lezzetli ,besleyici,uygun fiyatlı ve basit olacağını göstermektir.

Genelde ,sağlık ile ilgili çalışmalara geçiş yapanların,kendi sağlık problemleri yaşayanlar olduğunu farkettim. Benim sağlık ile ilgili eğitim almama sebep ise sizlersiniz. etrafımda o kadar çok kanser, diabet,kalp damar sorunları yaşayan,hormon dengesizlikleri,mutsuzluk ,obezite arttı ki ben herkese yardım etmeliyim düşüncesiyle bu yola çıktım.

Tam da içimden bunları düşünürken ve keşke herkese yardımcı olabileceğim bir mesleğim olsaydı derken  ,New York’ta bulunan   IIN Integrative Institute of Nutrition School‘da 1 yıllık Bütünsel Sağlık ve Beslenme Danışmanlığı okuyarak Bütünsel Beslenme ve Sağlık Koç’u ünvanını aldım.

Hemen ardından ,İnternational Association for Health Coaches sınavını kazanarak Uluslararası sertifikalı Sağlık Koç oldum.

Sonra , IIN Integrative Institute of Nutrition School‘ da Hormon Sağlığı (Hormone Health), Advanced Business

MSA(mutfak sanatları Akademisi) ‘nde Mutfakta 8 hafta Mutfak kursu,

Rouxbe Online Culinary School / Culinary Rx,

UK Healing Diets -Şifalı Diyetler Kursu,

Meditasyon Eğitimi,

Nefes Teknikleri Eğitimi,

Herbal Academy International School of Herbal & Sciences Herbal Self-Care for Stress management 

Ebru Şınık & Dr.Neslihan İskit ile Ayurvedik &Yoga Terapist Eğitimi,

Chestnut School of Herbal Medicine ,

Academy Culinary of Nutrition / Culinary Nutrition Expert,

Reiki Usui Shiki Ryoko – Reiki Master ,

Anadolu Üniversitesi (AÖF)  Aşcılık (2 sene), 

Herbafarm Akademi, Ayurvedik Aroma terapi Eğitimi,Yaz için Aromaterapi Eğitimi,Şifalı Parfüm Eğitimi

Vedik Akademi,Vedik Astrolojisi 2.sınıf eğitimim hala almaya devam ediyorum

Yüzlerce kitap okudum okumaya devam ediyorum. Vücudumu dinlemeyi ve ihtiyaç duyduğu şeyi vermeyi öğrendim. Bütün faydalı gıdaları yemeye başladım.

Kendim farkediyordum ama en güzeli cevremin de çok iyi göründüğümü ve cildimin nasıl parladığını söylemesiydi. Kendimde sağlıklı olmak ve yaşamakla ilgili mükemmel sonuçlar aldım ve bunu paylaşarak hayatlarınıza pozitif beslenme tarzını yerleştirmeyi istiyorum.

Bu websitesini açtım . Çünkü, gelip beni bire bir göremeyen insanlar içinde bir kaynak sağlamak istedim. Amacım, evde pişirdiğim tüm sağlıklı yiyecekleri ve kazandığım bilgileri sizlerle paylaşmak. Yemek yapmak aslında bir çeşit terapidir. Basit,lezzetli ve besleyici yiyecekleri kolayca yapabilirsiniz. Sağlıklı yaşamaya bu şekilde adım atar ve 2.beyin dediğimiz mutlu bağırsakla mutlu sona erer. Bu nedenle, sağlıklı beslenmenin bir yaşam biçimi olması gerektiğine inanıyorum.

Aslında hergün yaptığımız küçük değişiklikler gerçekten büyük bir fark yaratıyor. Enerjinizin nasıl yükseleceğine,sağlığınıza kavuşurken bonus olarak da nasıl zayıflayacağınızı göreceksiniz. Benim önceliğim bütünsel sağlıktır. Bütünsel sağlık dediğimizde sadece fiziki değil beynen ve ruhende sağlık içinde olmak demektir. Önce sağlığınızı düşünüyorsanız ,yeni yaşam tarzınıza giden yolda size eşlik edebillirim.

Nereden başlayacağınızı bilemeyebilirsiniz, o yüzden buradasınız: çünkü birlikte çözüme gidiyoruz. Ben de, yolculuğun boyunca seninle adım adım ilerleyeceğim. Ve birlikte, sizi “hedefinize” ulaştıracağız..
Nerede tıkandığınızı hissediyorsunuz? Bedeniniz, zihniniz mi, yaşam tarzınız mı yoksa ilişkileriniz mi?

Ve bence aslında ;

Gerçek gıda iyidir.
Işlenmiş gıda yiyecek değildir.
Şeker yeni sigaradır.
İlişkiler her şeydir.
Karakter =Sağlam Duruştur
Seyahat sizi daha akıllı yapar.
Mükemmellik yoktur.
Merhamet duygusu dünyada eksik olan bir şeydir.
Kişisel sorumluluk ,özgürlüğünüzün anahtarıdır,
ve
sadece siz kendinizi bütün haline getirebilirsiniz.
Ben %80-%20 yaşam tarzına inanıyorum, çünkü mükemmellik diye birşey yoktur.

Herşeyin ve herhangi bir şeyin mümkün olduğu en sağlıklı hayatın yolculuğunda size destek olmak için buradayım. Sağlıklı zayıflamak isteyen, doktor kontrolünde olup sağlıklı beslenme desteği isteyen, hamilelik ve sonrası için, stresle mücadele etmek isteyen ,ayurveda beslenme ve tarifler isteyen, sağlıklı tarifler ve fermente tarifler isteyenlerrrr ;

Bu yolculuğa benimle olmaya hazır mısın? Hadi o zaman…

“Besinler ilacınız, İlacınız besinler olsun” Hipokrat