Tanışalım

Sağlık ve Mutluluk dolu dünyama Hoşgeldiniz!

Misyonum, size sağlıklı ,mutlu,eğlenceli ve sıcacık bir ortamda hissettirerek ,hedefinize ulaşmanıza yardımcı olmak.

İyi yemeğin sırrı basit ve lezzetli olmasıdır. Lezzeti ise, yemeği yaparken içine kattığınız sevgiden gelmektedir. Gıda şaşırtıcıdır: Nasıl görüneceğimiz değil,nasıl hissettiğimiz ve ne düşündüğümüzü de bize gösterir. Felsefem ve isteğim bu konuda eğitim vererek ,sağlıklı yiyeceklerin nasıl lezzetli ,besleyici,uygun fiyatlı ve basit olacağını göstermektir.

Bu zamana dek bende her zaman sağlıklı olmadım. Aslında şimdiki nesile göre tabiiki daha da şanslıydık, yediklerimiz içtiklerimiz daha kaliteliydi. Ben her zaman zayıf bir kız oldum . Ama iş hayatına geçtiğimden beri öğlen yemeklerini koşturmaktan dolayı hep atladığımdan 2 öğün beslendim. Aslında bilmeden daha sağlıklı ve biraz da öyle zayıf kalmışım demek. Kilo artışını ilk defa doğal olarak hamileliğimde aldım ve doğumdan 3 ay sonra eski kiloma döndüm. Hayatımda bildim bileli hep spor olmuştur düzenli bir şekilde. Ve her zaman düzgün beslenmişimdir. Amaaa ; hayatımda sadece karşı koyamadığım kola-cips-çikolata,patates kızarması ve şeker vardı ,üstelik de bu da kendimi bildim bileli.

Spor yaptığım için stres ile başediyordum ama işlerin yoğun gittiği bir dönem spora gidemedim ve stresle birlikte cok ciddi bir rahatsızlık geçirdim. Sonra iyileştikten sonra tekrar hayatımı gözden geçirdim,bu rahatsızlık yeniden hayatımı düşünmemi sağladı ve işten ayrılma kararı aldım.

Keşke herkese yardımcı olabileceğim bir mesleğim olsaydı derken  ,New York’ta bulunan   IIN Integrative Institute of Nutrition School‘da 1 yıllık Bütünsel Sağlık ve Beslenme Danışmanlığı okuyarak Bütünsel Beslenme ve Sağlık Koç’u ünvanını aldım. Hemen ardından ,İnternational Association for Health Coaches sınavını kazanarak Uluslararası sertifikalı Sağlık Koç oldum.

Eğitimler öncesinde kan tahlillerimde kolestrol ve şeker düzeylerim yüksek iken eğitim süresince  hepsi normal düzeye indi. Kolestrol ve şekerimin üst sınırda çıkma sebebi bahsettiğim kola-cips-şeker-çikolata gibi inanılmaz zararlı gıdaları tüketmemden kaynaklı idi. Zayıf olmam sağlıklı olduğum anlamına gelmiyordu. Sağlıklı olursan zaten kilolu olamıyorsunuz ama sağlıklı zayıf oluyorsunuz. Bunu okurken anladım.
Sonra , IIN Integrative Institute of Nutrition School‘ da Hormon Sağlığı (Hormone Health), Advanced Business, MSA(mutfak sanatları Akademisi) ‘nde Mutfakta 8 hafta Mutfak kursu, UK Healing Diets -Şifalı Diyetler Kursu,Fermente ve Gaps diyeti atölyeleri,Meditasyon Eğitimi,Nefes Teknikleri Eğitimi, Herbal Academy International School of Herbal&Sciences Herbal Self-Care for Stress management /Stres Yönetimi ,Ebru Şınık & Dr.Neslihan İskit ile Ayurvedik &Yoga Terapist Eğitimi, Chestnut School of Herbal Medicine ,Academy Culinary Nutrition Expert eğitimlerini aldım ve hala almaya devam ediyorum

Yüzlerce kitap okudum okumaya devam ediyorum. Vücudumu dinlemeyi ve ihtiyaç duyduğu şeyi vermeyi öğrendim. Bütün faydalı gıdaları yemeye başladım.

Kendim farkediyordum ama en güzeli cevremin de çok iyi göründüğümü ve cildimin nasıl parladığını söylemesiydi. Kendimde sağlıklı olmak ve yaşamakla ilgili mükemmel sonuçlar aldım ve bunu paylaşarak hayatlarınıza pozitif beslenme tarzını yerleştirmeyi istiyorum.

Bu websitesini açtım . Çünkü, gelip beni bire bir göremeyen insanlar içinde bir kaynak sağlamak istedim. Amacım, evde pişirdiğim tüm sağlıklı yiyecekleri ve kazandığım bilgileri sizlerle paylaşmak. Yemek yapmak aslında bir çeşit terapidir. Basit,lezzetli ve besleyici yiyecekleri kolayca yapabilirsiniz. Sağlıklı yaşamaya bu şekilde adım atar ve 2.beyin dediğimiz mutlu bağırsakla mutlu sona erer. Bu nedenle, sağlıklı beslenmenin bir yaşam biçimi olması gerektiğine inanıyorum.

Aslında hergün yaptığımız küçük değişiklikler gerçekten büyük bir fark yaratıyor. Enerjinizin nasıl yükseleceğine,sağlığınıza kavuşurken bonus olarak da nasıl zayıflayacağınızı göreceksiniz. Benim önceliğim bütünsel sağlıktır. Bütünsel sağlık dediğimizde sadece fiziki değil beynen ve ruhende sağlık içinde olmak demektir. Önce sağlığınızı düşünüyorsanız ,yeni yaşam tarzınıza giden yolda size eşlik edebillirim.

Nereden başlayacağınızı bilemeyebilirsiniz, o yüzden buradasınız: çünkü birlikte çözüme gidiyoruz. Ben de, yolculuğun boyunca seninle adım adım ilerleyeceğim. Ve birlikte, sizi “hedefinize” ulaştıracağız..
Nerede tıkandığınızı hissediyorsunuz? Bedeniniz, zihniniz mi, yaşam tarzınız mı yoksa ilişkileriniz mi?

Ve bence aslında ;

Gerçek gıda iyidir.
Işlenmiş gıda yiyecek değildir.
Şeker yeni sigaradır.
İlişkiler her şeydir.
Karakter =Sağlam Duruştur
Seyahat sizi daha akıllı yapar.
Mükemmellik yoktur.
Merhamet duygusu dünyada eksik olan bir şeydir.
Kişisel sorumluluk ,özgürlüğünüzün anahtarıdır,
ve
sadece siz kendinizi bütün haline getirebilirsiniz.
Ben %80-%20 yaşam tarzına inanıyorum, çünkü mükemmellik diye birşey yoktur.

Herşeyin ve herhangi bir şeyin mümkün olduğu en sağlıklı hayatın yolculuğunda size destek olmak için buradayım. Sağlıklı zayıflamak isteyen, doktor kontrolünde olup sağlıklı beslenme desteği isteyen, hamilelik ve sonrası için, stresle mücadele etmek isteyen ,ayurveda beslenme ve tarifler isteyen, sağlıklı tarifler ve fermente tarifler isteyenlerrrr ;

Bu yolculuğa benimle olmaya hazır mısın? Hadi o zaman…

“Besinler ilacınız, İlacınız besinler olsun” Hipokrat