Badem Sütü

Badem Sütünün kalorisi düşüktür .İnek sütü 120 kalori iken ,badem sütü 30 kaloridir. Ama siz yaparsanız. Hazır paketlerde şeker var)Badem sütü çok sayıda lif içerir. Kötü kolestrolü düşürür. Kalbi güçlendirir.Laktoz olmadığı için kolay sindirilir .Yüksek potasyum içerir.B2 saç ve tırnakları güçlendirir ve cildi nemlendirir. Kansere ve yaşlanmaya karşı koruma sağlayan antioksidanlar içerir.


Print Recipe
Badem Sütü
Servis İçecek
Hazırlık süresi 10 dk.
Kişi sayısı
Malzemeler
Servis İçecek
Hazırlık süresi 10 dk.
Kişi sayısı
Malzemeler
Yapılışı
  1. 1 Bardak Badem i akşam dan suyun içine koyalım .İçine varsa yarım çay bardağı kefir altı suyu ve bir tutam kaya tuzu atalım. yoksa sadece su da olur . Ertesi gün süzüp bademleri 1 lt temiz içme suyun içine kaba alın. içine 2-3 adet hurma(isterseniz) çekirdeğini çıkartın ve suya ekleyin. severseniz içine yarım çay kaşığı tarçın az vanilya çubuğundan sıyırdığınız vanilya katabilirsiniz. Sonra kepçe yardımı ile HUROM soğuk sıkım makineninizden (shop kısmımızdan bakabilirsiniz)geçirip içime direk hazır hale getirebilirsiniz. Veya Blendırınız varsa blendırın içine bu tüm karışımı atarak iyice karıştırın. Sonra bir geniş kaba üzerine temiz bir tülbent koyarak süzüp içmeye hazır hake getirebilirsiniz.
  2. Badem unu yapmak için : Arta kalan badem tozlarınıda fırın tepsisine yağlı kağıt koyun, az fırınlayarak kurutun. Sonra kurumuş bu badem tozlarını blendırda çekerek un haline getirin ve badem ununuz kek ve kurabiyelerinize sağlık ve tat katmanız için hazırdır.